Za roditelje

 Već dugi niz godina Dječji vrtić Matulji (centralni objekt) ponosni je vlasnik kućnih ljubimaca, zlatnih ribica. One nas svakog dana dočekuju na samom ulazu u vrtić te se djeca, a i odrasli, rado zaustavljaju pozdraviti ih. Nebrojeno puta naše su ribice pomogle su i u procesu adaptacije kod djece koja su se teže odvajala od roditelja. Roditelji ili odgojiteljice bi s upkalanim malim licima brojale ribice, promatrale ih, komentirale i vrlo brzo tuga bi prošla. Također, potakle su i djecu skupine za rano učenje engleskog jezika da prodube svoje znanje o kućnim ljubimcima pa su tako opsežno obradili temu „Our pets“ u kojoj su se, između ostalog, našle i naše ribice. Kako je kroz vrijeme oprema akvarija dotrajala te je postalo sve teže održavati optimalne uvjete za život naših ljubimaca, vrtić je investirao u potpuno novu opremu, a domari Marin i Robi, zdravstvena voditeljica Josipa te odgojiteljica Manuela potrudili su se i obnovili dom dragim nam ljubimcima. Ta novost nije prošla neopaženo. Djeca su odmah prepoznala likove na izrađenoj pozadini, s oduševljenjem prilazila akvariju, međusobno komentirala kako je sada ribicama jako lijepo te su se svi istinski veselili, i djeca i svi koji svakog dana prolaze pored akvarija. Naše „stare“ ribice uskoro su dobile i nove prijatelje, malene kozice koje se rado skrivaju i pravi je izazov pronaći ih, a kroz nekoliko dana stižu i nove prijateljice, ribice. Nadamo se da će im dani biti ispunjeni igrom i dječjim smijehom koji će ih svakog dana pozdravljati.

Zahvaljujemo se mami Tei Marinac na korisnim savjetima u pripremi akvarija te na donaciji kozica i biljaka.

 

Pripremila odgojiteljica Manuela M. Borković